ZESPÓŁ „SASANKA”

Zespół Folklorystyczny „Sasanka”

W 1994 roku przy Wiejskim Ośrodku Kultury w Kliszowie powstał amatorski zespół folklorystyczny ,,Kliszowianie”. Repertuar zespołu był i jest różnorodny, zawierający utwory z różnych regionów kraju – prezentujące zwyczaje, obrzędy, tańce i melodie ludowe.

Aktualnie zespół nosi nazwę „Sasanka”, a nazwa została zmieniona w 2000 r. przez ówczesnego kierownika zespołu. Obecnie w skład zespołu wchodzi dwanaście osób i trzyosobowa kapela. Grupa działa pod patronatem Centrum Kultury w Rudnej, a prowadzona jest przez pana Jana Turkiewicza.

Od początku swojej działalności zespół koncertował na wielu scenach w kraju oraz na różnych uroczystościach związanych z folklorem i nie tylko.

Zespół był wielokrotnie zapraszany i nagradzany na imprezach gminnych, jak i z poza terenem gminy, np.: Spotkania Zespołów Folklorystycznych w Legnicy, Przeglądzie Pieśni Kresowych w Pielgrzymce, Spotkaniach Zespołów Kresowych w Jaczowie, Nadodrzańskich Spotkaniach Zespołów Folklorystycznych w Ścinawie, Dożynkach Gminnych w Rudnej i innych.

W 2010 r. zespół odebrał odznaczenie „Zasłużony dla Kultury Polskiej” przyznane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Rok 2012 Sasanka rozpoczęła od nagrania utworów dla Radia Wrocław. Nagrań będzie można posłuchać w każdą niedzielę podczas Listy

Przebojów Ludowych Radia Wrocław,  w godz. 7:00 -10:00.

Czytaj więcej

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij