ZESPÓŁ „ROZTOKA”

Zespół Folklorystyczny „Roztoka”

Zespół powstał w styczniu 2008 r. z inicjatywy społeczności łemkowskiej zamieszkującej Gminę Rudna. Patronat nad zespołem sprawuje od początku istnienia Centrum Kultury w Rudnej.

Zespół tworzy 16 osób oraz 4-osobowa kapela.

W swoim repertuarze zespół ma przede wszystkim pieśni ludowe z kresów wschodnich, jednak często wzbogaca repertuar pieśniami z innych regionów.

Roztoka uczestniczy w wielu festiwalach i przeglądach m.in. Nadodrzańskich Spotkaniach z Folklorem, Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym Mniejszości Narodowych i Etnicznych „Świat pod Kyczerą”, spotkaniach mniejszości narodowej łemków jak Watra w Michałowie czy Zdyni, Dolnośląskim Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych, Lubińskim Betlejem, Przeglądzie Zespołów Ludowych o Puchar Prezydenta Miasta Lubina, i wielu innych gminnych, i nie tylko, uroczystościach

W 2010 r. udało się zakupić dla zespołu tradycyjne, wykonane ręcznie, stroje łemkowskie.

W zeszłym roku nagrali swoje utwory dla Radia Wrocław i można było je usłyszeć w Liście Przebojów Radia Wrocław.

Czytaj więcej

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij